//
Arkiva

AlbLajme

Kjo kategori përmban 3534 postime

Wikileaks, Francezët: Shqipëria e mori lehtë NATO-n

Tiranë/ 30 Nëntor – Dokumenti i parë ku përmendet Shqipëria, shkarazi, nuk është një telegram i ambasadës amerikane në Tiranë, por një telegram i ambasadës amerikane në Paris. Dokumenti referon takimin e zëvendës asistentit për cështjet e sigurisë kombëtare të zv-Presidentit Dick Cheney me këshilltarët për cështjet strategjike të presidentit Sarkozy dhe ministrit të jashtëm … Vazhdoni leximin

Assange: Skandali në Shqipëri

Tiranë/ 30 Nëntor – Mes shumë industrive në shenjestrën e Julien Assange është edhe ajo e energjisë. Në intervistën e publikuar nga Forbes, themeluesi i Wikileaks flet për një sërë skandalesh, një prej të cilëve, sipas tij ka ndodhur edhe në Shqipëri. Nuk ka data, emra, por Assange flet për luftën mes dy kompanive të … Vazhdoni leximin

STUDIMI/ Trurit i duhet veç një çast për t`u dashuruar

Tiranë/ 25 Tetor – Për t`u dashuruar mjafton një e pesta e sekondës dhe kur ndodh shkaktohet një eufori, njësoj sikur pi kokainë. Përfundimin e ka nxjerrë një studim i Universitetit të Syracuse, i publikuar në Journal of Sexual Medicine. Edhe pse thuhet se zemra nuk komandohet, dashuria është një ndjenjë më shumë “shkencore” se … Vazhdoni leximin

EUROSSONG/ Shkëlqen Juliana Pasha, Shqipëria në finale

Oslo – Ndez skenën e Oslos, me këngën “Nuk mundem pa ty”. Këngëtarja shqiptare Juliana Pasha ka shëlqyer në skenën e Eurovizion. Kjo këngë potente e ka çuar Pashën drejt finales së madhe të Eurovisionit, në 29 maj. Me një performancë të shkëlqyer, këngëtarja jonë ka rrëmbyer edhe duartrokitjet e shumë spektatorëve. Pasha ka kënduar … Vazhdoni leximin

LISTA EMERORE E PRONAREVE DHE SIPERFAQET TAKUESE PER SHPERBLIM SIPAS VLERAVE TE TRUALLIT

LISTA  EMERORE   E  PRONAREVE  DHE  SIPERFAQET  TAKUESE  PER  SHPERBLIM SIPAS  VLERAVE TE TRUALLIT BAZUAR NE V.K.M NR 1620 DATE 26.11.2008,V.K.M NR 653 DATE 29.09.2007,V.K.M. NR 139 DATE 13.02.2008. Nr. i pronareve dhe trashegimtareve. Emri Atësia Mbiemri Numri i zonës kadastrale Numri i pasurisë Sipërfaqja e parcelës që do të shpërblehet (m2) Vlera truallit  (lek/m2) Vlera … Vazhdoni leximin

KUSH JANË/ Hyjnë në grevë urie 22 deputetë të PS

Tiranë – Partia Socialiste ka vendosur që 22 deputetë të saj të nisin një grevë urie. Kjo gjë është bërë e ditur zyrtarisht nga grupi i PS, gjate nje konference qe mbajti deputeti i PS, Fatmir Xhafa. Ata do të qëndrojnë në çadrat e ngritura para selisë së qeverisë, së bashku me 200 përkrahës deri … Vazhdoni leximin

VRASJA E DYFISHTË/ Burri vret ish-bashkëshorte dhe veten

Tiranë/ UPDATE – Krimi trondit Tiranën. Skënder Meshi ka vrarë gruan e tij Dylbere Meshin dhe më pas ka qëlluar veten. Krimi i dyfishtë në ka ndodhur në një lokal në afërsi të Selvisë, thanë për Agjencinë AlbLajme, burime policore nga Policia e Tiranës. Burri ka qenë në gjendje depresive kur fillimisht ka vrarë gruan … Vazhdoni leximin

KRIMI/ Familja e të dashurës greke, “shkojnë në hell” shqiptarin

Kretë – Skenari më i mundshëm sipas policisë greke është që 35-vjeçarin shqiptar ta kenë djegur me shkop në anus të afërmit e të dashurës së tij greke. Ngjarja tragjike me protagonist një emigrant shqiptar në Greqi. Lexo të plotë…

TRAGJEDIA/ Videoja që tregon komplotin për vdekjen e Presidentit polak

Konfirmohet vërtetësia e pamjeve shokuese që lidhen me aksidentin ajror, në të cilin humbën jetën 96 persona, në mesin e tyre dhe Presidenti polak, Lech Kaczynski së bashku me bashkëshorten e tij. Shikoni videon

EKSTRADIMI/ Sillet trafikanti, i blinte fëmijët 50 mijë lekë

Tiranë – Ekstradohet Ziko Lena, i dënuar për trafikimin e fëmijëve kundrejt 500 mijë lekëve. Policia e Shtetit, konfirmoi pak më parë për Agjencinë AlbLajme, se mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00, nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana është kryer ekstradimi nga Athina, Greqi. Lexo më tej…