//
Arkiva

Arkiv për

Viktima të shumta nga aksidentet në rrugë

TIRANË – Dita e sotme ka qenë me shumë aksidente, ku tre persona kanë humbur jetën dhe disa janë plagosur. I pari aksident ka ndodhur në rrugën para Partisë Socialiste, kur një makinë përplasi një kalimtar duke e lënë në gjendje të rëndë. Pak më vonë dy makina u përplasën në autostradën Tiranë-Lezhë, ku një … Vazhdoni leximin

Arrestohet nje turk dhe nje maqedonas, te denuar nga Krimet

TIRANE – Zyra e Antikrimit te Oraganizuar ka arrestuar dy të huaj të cilët ishin shpallur në kërkim. Të arrestuarit janë Ali Ademi, shqiptar i Maqedonisë dhe Jasin Ozel turk. Dy personat akuzohen për dhënie ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit. Maqedonasi është dënuar më parë 6 vjet e 10 muaj burg ndersa Ozel … Vazhdoni leximin

Basha: Aplikimi për kandidat në BE, brenda mandatit qeverisës

TIRANE – Vetëm pak ditë pas polemikave për kandidimin e Shqipërisë për anëtarësim të plotë në Bashkimin e Evropian, ministri i Jashtëm,Lulzim Basha garanton se Shqipëria do të aplikojë brenda mandatit të qeverisjes së djathtë për statusin e e vendit kandidat në BE. Këtë deklaratë shefi i diplomacisë shqiptare e dha gjatë vizitës në Dibër … Vazhdoni leximin

Kategoria I, dhunohen arbitrat ne fushen e Terbunit

PUKE – Pas disa kohesh dhuna eshte rishfaqur serish ne fushat e gjelbra te futbollit shqiptar. Kete here sjelljet josportive kane perfshire fushen e Pukes ne ndeshjen mes vendasve dhe Kastriotit te Krujes, e vlefshme per Kategorine I. Ndeshja eshte nderprere qe ne momentin kur disa tifoze vendas kane kaluar rrethimin mbrojtes te fushes, duke … Vazhdoni leximin

Zjarri shkrumbon dy shtëpi në Krujë, në qiell të hapur banorët

KRUJË-Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë sot në mesditë dy shtëpi në fshatin Borizanë të rrethit të Krujës. Fillimisht shkëndijat e para të zjarrit janë parë në banesën e Muharrem Lekës, e më pas zjarri që ka qenë tepër i fuqishëm ka përfshirë një shtëpi tjetër. Mësohet se banesat e djegura janë të … Vazhdoni leximin

‘Stela’, emri i vajzës në portofolin e viktimës që u gjet në lumin Mat

KURBIN- Fakte të reja ka zbuluar policia për kufomën që u gjet sot në këmbët e urës së lumit Mat, ose siç njihet ndryshe Ura e Zogut. Në portofolin e viktimës është gjetur emri i një femre, ‘Stela’, që mendohet të jetë emri i vajzës së tij. Kufoma u gjet sot nga kalimtarë të rastit. … Vazhdoni leximin

SHBA: Krimi e përdor Shqipërinë si bazë për aktivitete në vende të tjera

UASHINGTON – Në një raport të Departamentit amerikan të Shtetit për luftën kundër drogës, thuhet se si vend tranzit trafikimi, Shqipëria mbetete rrezikuar për pastrimin e parave. Në një raport të përvitshëm të Departamentit amerikan të Shtetit për luftën kundër lëndëve narkotike, thuhet se si vend tranzit për trafikimin e narkotikëve, të armëve dhe të … Vazhdoni leximin

Durrës, përdhunoi 20-vjeçaren, arrestohet i riu

DURRËS- Ngjarja e mbajtjes së izoluar dhe përdhunuar e një vajze nga Durrësi nuk kaloi pa lënë gjurmë në opinionin publik dhe më së tepërmi në rrethin e afërm të viktimës. U deshëm tre muaj që policia të arrinte të prangoste shtetasin Arben Peca i moshës 23 vjeç nga Kukësi por që banonte në Durrës. … Vazhdoni leximin

Tirane, perplaset per vdekje nga makina i moshuari

TIRANE – Aksident rrugor ka ndodhur pak me pare ne Tirane, me pasoje vdekjen e nje te moshuari. 90-vjecari, Nuri Nazami, u perplas nga nje makine tip Toyota, ndersa po ecte ne rrugen e Kavajes. Policia ka mberritur menjehere ne vendngjarje dhe ka ndaluar drejtuesin e mjetit, qe i perket Korporates Elektroenergjitike Shqiptare. Ende nuk … Vazhdoni leximin

Aksidenti, humb jetën shqiptari 29-vjeçar Culaj

FORLI – Një shqiptar ka humbur jetën mëngjesin e sotëm në Forli, Itali. Ai ishte duke udhëtuar me makinë, kur ka humbur kontrollin e saj dhe ka rënë në skarpatin e rrugës. Viktima është 29-vjeçari shqiptar, Alban Culaj gjatë aksidentit tragjik. Ai ishte duke udhëtuar në rrugën “Bidentina”, në Civitella. Culaj ka qenë duke udhëtuar … Vazhdoni leximin