//
Arkiva

Arkiv për

Parashikimi i mootit për nesër

TIRANE – Gjatë ditës së nesërme, territori i vendit, pritet të karakterizohet nga moti i kthjellët, në vendet e ulëta dhe në bregdet, ndërsa priten kalime vranësirash të lehta, në Veri e Juglindje. Sipas shërbimit Meteo Alb, temperaturat variojnë: në zonat malore 15-29 gradë, vendet e ulëta 21-33 dhe në bregdet 20-35 gradë celcius. Advertisements

Familjaret: Zbardhni vrasjen Xhindi

Dhjetera te shoqeruar dhe te pyetur nga policia dhe prokuroria duket se nuk kane ndihmuar hetimet per te percaktuar nje piste te sakte ne zbardhjen e vrasjes se deputetit socialist, Fatmir Xhindi. Me gjithe optimizimin e zyrtareve te larte te Ministrise se Brendshme per zbulimin te shpejt te ketij krimi, afro tre muaj pas ngjarjes … Vazhdoni leximin

Largim i turpshem nga Europa

Nuk eshte e rralle qe ekipet shqiptare te eleminohen nga kupat e Europes, por gjithnje e me shume klubet shqiptare po mbartin njollen e klubeve te dyshuara, e maces se zeze, pasi konsiderohen klube tregtare. Edhe ne kete sezon te kupave te Europes, vendi yne u perfaqesua me 4 skuadra, 1 ne Ligen e Kampioneve, … Vazhdoni leximin

Taçi nënshkruan kontratën, blen Bolonjën për 22 milionë euro

Rezart Taçi biznesmeni shqiptar ka nënshkruar pak më parë kontratën për blerjen e klubit të Serisë A, Bolonja. Lajmi është bërë i ditur nga media italiane që ishte e pranishme. Dy palët, Taçi dhe familja Menarini kanë rënë dakord që 80 për qind e aksioneve të skuadrës të shiten për 22 milionë euro. Operacioni mësohet … Vazhdoni leximin

Flamurtari shpërfytyrohet në Skoci, humb 8 me 1

Është shpërfytyruar skuadra e Flamurtarit në Skoci. Një rezultat drastik, 8 me 1 për Madheruellin, ka bërë që djemtë e drejtuar nga Eqrem Memushi te zhgenjejnë shumë. Gjithçka është vendosur në pjesën e parë të lojës, ku skuadra skoceze kishte bërë gjashtë gola. Me këtë humbje të paparashikueshme është mbyllur dhe aventura e skuadrave shqiptare … Vazhdoni leximin

Bjordi dhe Adela? Çifti vijon bashkë, sot nisen për Hungari

Thuhet e ç’nuk thuhet për Bjordin dhe Adelën, por vetëm pak prej atyre që thuhen janë të vërteta. Një gjë të vërtetë që na e thanë miqtë e tyre të ngushtë, është që çifti, niset sot, për të parë një garë të Formula 1 në Hungari. Këtë herë nuk ka qenë Bjordi ai që paguan … Vazhdoni leximin

Laç, plagoset me plumb në kokë infermieri

LAÇ – Një infermier i urgjencës së spitalit të Laçit është gjetur i plagosur me plumb në kokë fare pranë vendit të punës. Ai është në gjendje shumë të rëndë shëndetësore, ndërsa policia po heton për shkaqet e vrasjes apo vetëvrasjes së punonjësit të mjekësisë. Aleksandër Pëllumbi, është gjetur i shtrirë në tokë dhe i … Vazhdoni leximin

Vdekja e të miturit, arrestohet një tjetër infermier

KORÇË- Shkon në katër numri i të arrestuarve për vdekjen e fëmijës 4 vjeçar që u pickua nga gjarpri dhe ndërroi jetë, sipas prokurorisë për shkak të papërgjegjshmërisë së stafit mjekësor të spitalit të Korçës. Sot është arrestuar infermieri Kostika Karamitro, 40 vjeç. Policia njoftoi se ndalimi i tij u bë për veprën penale “Mjekim … Vazhdoni leximin

Kolegji rrëzon ankesat për Shkodrën, s’ka rinumërim votash

TIRANË- Mbyllet edhe çështja e Shkodrës, nuk ka më rinumërim votash dhe as ndryshim rezultatesh. Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar sot ankesën e Partisë Socialiste që kishte kontestuar vendimin e KQZ-së për këtë qark. Po kështu Kolegji hodhi poshtë edhe ankesat e PD dhe PDK për pavlefshmëri në disa qendra votimi. Trupi gjykues i këtij Kolegjit … Vazhdoni leximin

Meteorologët: Që sot, valë e nxehti në vend

TIRANË – Pas ditës së sotme, temperaturat maksimale në vend pritet të jetë të larta, deri në 39 gradë celcius, parashikojnë meteorologët. Kështu, gjatë ditës së sotme temperatura maksimale në Tiranë do të arrijë deri në 34 gradë celcius, ndërsa gjatë ditës së nesërme pritet të arrijë deri në 40 gradë. Dita e shtunë do … Vazhdoni leximin