//
Arkiva

Arkiv për

Zgjedhjet, PD dhe aleatë, të drejtën për të nisur bisedime

TIRANE – Partia Demokratike dhe aleatët e saj duket se e ka fituar të drejtën sërish për të formuar qeverinë e re dhe për katër vite të tjera. Nga rezultatet e qendrës ECA-KRIIK Albania deri në orën 10:00 të mëngjesit Aleanca për ndryshim, ku bëjnë pjesë Partia Demokratike dhe aleatë të saj, kanë marrë 70 … Vazhdoni leximin

Eca-kriik: Rezultatet e fundit, PD dhe aleatet krijojn qeverine

TIRANË – Një orë para përfundimit të afatit zyrtar të numërimit të votave, Eca-Kliik publikon rezultatet më të fundit dalë nga qendrat e numërimit. Sipas të dhënave të publikuara në faqen online të kësaj organizate, PD është në avantazh me 4 mandate më shumë se PS. Në rang vendi: PD 67 mandate PS 67 mandate … Vazhdoni leximin

Dalin të dhënat e para zyrtare të numërimit të votave. PD dhe PS, diferencë e ngushtë

TIRANË- Zëdhënësi i KQZ Leonard Olli publikoi sot në orën 10:00 të dhënat e fundit të numërimit të votave në të gjitha qarqet e vendit. Sipas tij numerimi po vazhdon normalisht por me ritme te ngadalta. Ka evidentuar vetem nje rast ne Bushat ku eshte pezulluar numerimi pasi mungon nje numerues, me zevendesimin e tij … Vazhdoni leximin

Shqiperia ne vote, nis procesi zgjedhor

TIRANE – Ka nisur votimi në të gjithë Shqipërinë prej më shumë se dy orësh. Gjithçka është e qetë dhe banorë të shumtë kanë votuar deri më tani. Siç bëhet e ditur, deri më tani nuk ka pasur asnjë problem në të gjithë vendin… Pritet që këto zgjedhje të vendosin dhe për fatin e Shqipërisë … Vazhdoni leximin

Policia, plan masash për sigurinë në zgjedhje. Gati, 5500 efektivë

TIRANË- Policia ka deklaruar sot se ka tashmë gati një plan masash për të garantuar sigurinë në zgjedhjet e nesërme. Në total numri i punonjësve të policisë të trajnuar për të shërbyer në qendrat e votimit është 5500 vetë. Ndërkohë sot, Drejtoria e Policisë Qarkut Tiranë, ka deklaruar se ka marrë masat për sigurimin e … Vazhdoni leximin

Elbasan, PS denoncon keqtrajtimin e një komisioneri të saj

LBASAN- Partia Socialiste e Elbasanit ka denoncuar sot dhunën e ushtruar ndaj komisionerëve të saj në këtë zonë. Sipas saj, një komisioner është rrahur, një tjetër është shoqëruar pa asnjë shkak në polici ndërsa një tjetër është kërcënuar me jetën. Në një deklarim për shtyp zëdhënësi i kësaj force politike për Elbasanin, Orges Merko deklaroi … Vazhdoni leximin

Kartat, Ministria: Zyrat, hapur edhe nesër

TIRANË- Të gjithë qytetarët që kanë bërë aplikimin por nuk kanë tërhequr kartën e identitetit kanë mundësi ta marrin ata edhe gjatë ditës së nesërme. Përmes një njoftimi zyrtar, Ministria e Brendshme ka deklaruar se zyrat e shpërndarjes së letërnjoftimeve elektronike do të qëndrojnë të hapura edhe nesër deri në orarin zyrtar të mbylljes së … Vazhdoni leximin

‘Euronews’, kronikë për Shqipërinë: Zgjedhjet, test për BE

TIRANE – “Euronews” ka përgatitur sot një kronikë për zgjedhjet në vendin tonë, duke i cilësuar ato si prova e rëndësishme për integrimin e Shqipërisë në familjen evropiane. “Shqipëria, dikur shteti më i izoluar i Europës, zhvillon nesër zgjedhjet që shihen si një provë vendimtare për t’u bashkuar me familjen europiane. Sali Berisha, prej kohësh … Vazhdoni leximin

Policia: Masat për ditën e zgjedhjeve

TIRANE – Policisë e Tiranës, në zbatim të detyrimeve ligjore për zhvillimin normal të zgjedhjeve për Kuvendin e Shqipërisë, të 28 Qershorit 2009, ka hartuar, ndjekur dhe ka planifikuar të marrë masa për zbatimin e programit të punës “Për masat që do të merren dhe detyrat që do të zbatohen nga strukturat e Drejtorisë së … Vazhdoni leximin

Ristani: Qendrat e Votimit, të tërheqin materialet zgjedhore

TIRANE – Qendrat e Votimit, mund të fillojnë tërheqjen e materialeve zgjedhore, në të 66 Komisionet Zonale të Administrimit Zgjedhor, në mbarë vendin. Kryetari i KQZ-së, Arben Ristani, njoftoi sot, se procesi i shpërndarjes së tyre, përfundoi një ditë më parë. Materialet, përfshijnë fletët e votimit, sipas numrit të zgjedhësve, vulat, procesverbalet, lëndën e posaçme … Vazhdoni leximin