//
Arkiva

Arkiv për

Rama përballë gazetarëve, flet për kongresin dhe mos hyrjen në Kuvend

Kryetari i Partisë Socialiste Edi Rama, ka shpjeguar sot para gazetarëve për kongresin e djeshëm. “Sot mendoj që është një moment i rëndësishëm dhe padyshim është nevoja që të komunikojmë sëbashku pas një procesi i cili ka kulmuar me Kongresin e Jashtëzakonshëm të PS.Jam i hapur t’i përgjigjem të gjithë pyetjeve tuaja”, tha Rama. PS … Vazhdoni leximin

Kongresi, Blushi: Votimi i hapur frenoi delegatët. Malaj: Do shpall platformën

Vetem 31 delegate nga 1500 mbeshtesin paketen e ndryshimeve ne statutin e PS-se te propozuar nga Ben Blushi ndersa votat e tjera ishin ne favor te linjes se propozuar nga Edi Rama. Para votimit te kerkeses per diskutimin e ndryshimeve ne statut, Ben Blushi ka apeluar dhe njehere per transparence ndaj publikut te punimeve thirrje … Vazhdoni leximin

Familjarët e Xhindit: Shteti qëndron pas vrasjes

Katër muaj pas vrasjes së deputetit të PS-së, Fatmir Xhindi, s’ka autor dhe as pistë hetimi. Pikërisht për mungesën e profesionalizmit të policisë dhe prokurorisë shqiptare familjarët e deputetit bëjnë thirrje për hetim ndërkombëtar. Për më tepër ato thonë se nuk kanë më besim tek shteti i tyre. Në një prononcim për mediat, gruaja, vëllai, … Vazhdoni leximin

Debate në mbledhjen e kryesisë së PS

Përfundon mbledhja e kryesisë së Partisë Socialiste, e cila ka zgjatur për 5 orë rresht. Siç mësohet nga burime brenda mbledhjes, ajo është shoqëruar me debate të shumta mes anëtarëve të kryesisë. Ndërkohë që deri në orën 23:00 nuk kishte një deklaratë zyrtare dhe pse ishte premtuar një e tillë. Një nga kandidatët për kryetar … Vazhdoni leximin

“Lufte” ne Facebook per Dritan Dajtin

Pas betejes per kapjen e Dritan Dajtit qe u mbyll me kater police te ekzekutuar dhe 23 vjecarin Ledion Mara te vrare, nje tjeter beteje por kesaj radhe jo me plumba, por kercenime dhe fjale po zhvillohet ne Facebook. Fansa te te riut qe u vra gjate operacionit policor ne Durres, por edhe persona te … Vazhdoni leximin

Në vjeshtë pritet shtimi i numrit të personave me gripin e derrit

Në vjeshtë pritet që të ketë një numër më të madh të prekurish nga virusi i gripit të derrit. Shkollat dhe kopshtet mendohet të jenë më problematiket, për shkak të jetesës kolektive të fëmijëve. Autoritetet shëndëtësore shqiptare thonë se nuk kanë ndonjë plan konkret për të marrë masa me të forta. Zv.ministri i shëndetësisë Arben … Vazhdoni leximin

Parashikimi i motit per diten e neserme

Në vendin tonë, dita e nesërme do të nisë e kthjellët. Përjashtim bëjnë zonat malore Juglindore, ku do të ketë vranësira kalimtare. Sipas shërbimit Meteo Alb, temperaturat do të variojnë: në zonat malore 15-27 gradë, vendet e ulta 19-32 dhe në bregdet 21-32 gradë celcius.

Qeveria shqiptare nis ndihmat për zjarret në Greqi

Gjashtë automjete dhe 35 efektivë shqiptarë të specializuar të repartit të ndërhyrjes dhe mbrojtjes ndaj zjarreve u nisën sot drejt Greqisë, për të marrë pjesë në operacionet e ndihmës. Pas vendimit të mbrëmshëm të Qeverisë shqiptare, forcat zjarrëfikëse janë nisur drejt Greqisë, nëpërmjet pikës së kalimit kufitar të Kakavijës. Pjesa më e madhe e kësaj … Vazhdoni leximin

Meta: Takimi me Berishën, brenda afateve kushtetuese

TIRANË- Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim Ilir Meta ka deklaruar sot se takimi me kreun e Partisë Demokratike Sali Berisha për formulën e qeverisjes së re do të zhvillohet në kohën e duhur dhe brenda afateve kushtetuese. “Përsa i takon negociatave për krijimin e qeverisë së re, ne jemi të hapur. Dhe në momentin … Vazhdoni leximin

Drejtoria e Tatimeve, nr telefoni për denoncimin e korrupsionit

Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve, Artur Papajani, ka përcjellë sot një mesazh për të gjithë vartësit dhe tatimpaguesit, që të denoncojnë cdo sjellje korruptive dhe shkelje të etikës. Ata duhet të raportojnë rastet në Drejtorinë e Investigimit të Brendshëm. Gjatë njoftimit që dha për shtypin, Papajani u shpreh se: “Nuk duhet të lejojmë që individë … Vazhdoni leximin