//
Arkiva

Arkiv për

Zgjedhjet në PS. Rama: Votimi sot, pengesë ndaj kundërshtarëve

Rreth 82 mijë socialistë do të votojnë sot sipas parimit ”një anëtar një votë”për kryetarin e partisë më të madhe në opozitë. Qendrat janë hapur që në orën 08.00 dhe votimi po shkon normalisht. Votoi kandidati për kryetar Edi Rama dhe Maqo Lakrori. Rama voton per kreun e ri te PS dhe denoncon ne media … Vazhdoni leximin

Tërmeti në Dibër, një i lënduar dhe 60 banesa të dëmtuara

Një tërmet me fuqi 7 ballë me epiqendër fshatin Gjoricë në juglindje të Peshkopisë ka tronditur disa zona të vendit mbrëmë rreth orës 23.49. Ora 19:30 Shtabi i Emergjencave, konfirmoi se mbi 60 shtëpi u dëmtuan. Dëmet më të mëdha, evidentohen në fshatrat e komunave Luzni dhe Muhur të Peshkopisë, si dhe në Shupenz, Ostren, … Vazhdoni leximin

Ohër: 19 viktima nga fundosja e anijes, ministri Janakievski jep dorëheqje

Të paktën 19 vetë kanë vdekur pasi një traget është mbytur në liqenin e Ohrit në Maqedoni. Policia lokale e ka cilësuar incidentin si një tragjedi të madhe. Anija u mbyt 200 metra larg bregut në liqen në pjesën maqedonase. Rreth 50 pasagjerë kanë mundur të shpëtohen. Njoftimet nga vendngjarja thonë se ka pasur një … Vazhdoni leximin

Qeveria e re e Berishës, ja emrat që qëndrojnë. Pritet mbledhje e kryesisë

TIRANE- Pasi ka mbyllur me sukses marrëveshjen me LSI-në dhe pritet të formalizojë të njëjtën gjë me Republikanët dhe partinë e camëve që përfaqësohen me nga një deputet në Kuvend, duket se ajo që mbetet një vendimarrje e vështirë për kreun e qeverisë është ndarja e tortës brenda partisë së tij. Berisha vetë në mbledhjen … Vazhdoni leximin

Universitetet, javën tjetër shpallen fituesit

Maturantet qe konkuruan per ne universitete do te mund te mesojne nese kane fituar nje vend ne auditoret e tyre brenda javes tjeter. Drejtori i sistemit parauniversitar ne Ministrine e Arsimit, Fatmir Vejsiu, shpjegon se ka filluar tashme pas vonesave si pasoje e rivlerësimit te tezave edhe procesi i lidhjes se emrit te maturantit me … Vazhdoni leximin