//
po lexoni...
AlbLajme

EUROSSONG/ Shkëlqen Juliana Pasha, Shqipëria në finale

Oslo – Ndez skenën e Oslos, me këngën “Nuk mundem pa ty”. Këngëtarja shqiptare Juliana Pasha ka shëlqyer në skenën e Eurovizion. Kjo këngë potente e ka çuar Pashën drejt finales së madhe të Eurovisionit, në 29 maj. Me një performancë të shkëlqyer, këngëtarja jonë ka rrëmbyer edhe duartrokitjet e shumë spektatorëve.

Pasha ka kënduar e 12-ta në gjysmëfinalen e parë të festivalit Europian të këngës, mes shumë këngëtarëve të tjerë europianë, të cilët garuan për një vend në finalen e 29 majit. “Nuk mundem pa ty” është një kompozim i Ardit Gjebresë dhe Pirro Cakos dhe është kënga fituese e festivalit Kombëtar të Radio Televizionit. Juliana Pasha e con në 7 numrin e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në këtë kompeticion të rëndësishëm të muzikës europaine. Për herë të parë Shqipëria u përfaqësua nga Anjeza Shahini, e cila u rendit e 7-ta në finalen që u zhvillua në Stamboll.

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: