//
Arkiva

Arkiv për

KUSH JANË/ Hyjnë në grevë urie 22 deputetë të PS

Tiranë – Partia Socialiste ka vendosur që 22 deputetë të saj të nisin një grevë urie. Kjo gjë është bërë e ditur zyrtarisht nga grupi i PS, gjate nje konference qe mbajti deputeti i PS, Fatmir Xhafa. Ata do të qëndrojnë në çadrat e ngritura para selisë së qeverisë, së bashku me 200 përkrahës deri … Vazhdoni leximin

VRASJA E DYFISHTË/ Burri vret ish-bashkëshorte dhe veten

Tiranë/ UPDATE – Krimi trondit Tiranën. Skënder Meshi ka vrarë gruan e tij Dylbere Meshin dhe më pas ka qëlluar veten. Krimi i dyfishtë në ka ndodhur në një lokal në afërsi të Selvisë, thanë për Agjencinë AlbLajme, burime policore nga Policia e Tiranës. Burri ka qenë në gjendje depresive kur fillimisht ka vrarë gruan … Vazhdoni leximin

KRIMI/ Familja e të dashurës greke, “shkojnë në hell” shqiptarin

Kretë – Skenari më i mundshëm sipas policisë greke është që 35-vjeçarin shqiptar ta kenë djegur me shkop në anus të afërmit e të dashurës së tij greke. Ngjarja tragjike me protagonist një emigrant shqiptar në Greqi. Lexo të plotë…

TRAGJEDIA/ Videoja që tregon komplotin për vdekjen e Presidentit polak

Konfirmohet vërtetësia e pamjeve shokuese që lidhen me aksidentin ajror, në të cilin humbën jetën 96 persona, në mesin e tyre dhe Presidenti polak, Lech Kaczynski së bashku me bashkëshorten e tij. Shikoni videon

EKSTRADIMI/ Sillet trafikanti, i blinte fëmijët 50 mijë lekë

Tiranë – Ekstradohet Ziko Lena, i dënuar për trafikimin e fëmijëve kundrejt 500 mijë lekëve. Policia e Shtetit, konfirmoi pak më parë për Agjencinë AlbLajme, se mëngjesin e sotëm rreth orës 08:00, nga Zyra Qendrore Kombëtare Interpol Tirana është kryer ekstradimi nga Athina, Greqi. Lexo më tej…

GREQI/ Shërbimi sekret, kërkon në Shqipëri kryeterroristin

Athinë/EKSKLUZIVE – Shërbimi sekret grek ka zbarkuar në Shqipëri ku po kërkon krerët e organizatave terroriste. Kjo gjë është bërë e ditur nga burime pranë shërbimit në Athinë. Nga të dhënat që disponon media helene, mësohet se,  agjentët grekë janën drejtuar për në Shqipëri, duke theksuar se aty gjendet një nga krerët e organizatës terroriste … Vazhdoni leximin

VIZAT/ Raport për Shqipërinë, çfarë kemi plotësuar e çfarë jo

Bruksel/ RAPORTI I PLOTË – Shqipëria duket se e ka kaluar provën e parë për liberalizmin e vizave dhe anëtarësimin ne BE. Komisioni Europian ka bërë publik pak më parë një raport për vizat për Shqiperinë. Sipas të dhënave, KE, ka deklaruar se, vendi ynë ka përmbushur plotesisht bllokun e parë të kërkesave.  Nga KE … Vazhdoni leximin

ITALI/ Shqiptari hero, shpëton emigrantin nga vrasja

Firence – Një shqiptar 24 vjeçar është bërë hero pasi ka shpëtuar jetën e një të riu emigrant nga Maroku. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në orën 22:30, në rrugën Allori, Firence. Bashkëpunëtori i Agjencisë AlbLajme, ka bërë të ditur se, i sulmuar nga dy rumunë, emigranti maroken është shpëtuar falë ndërhyrjes së shqiptarit, … Vazhdoni leximin

PARASHIKIMI I MOTIT NË ALBLAJME

Parashikimin e motit në Shqipëri, Kosovë dhe më gjerë, mund ta gjeni këtu! KLIKONI / PARASHIKIMI I MOTIT

5 NË PRANGA/ Vrasja e shqiptarit, shefi i karabinierëve fsheh provat

Milano – Pesë persona janë vënë në pranga dhe një kryekarabinier italian që ishte duke bërë hetime në vendin e ngjarjes, është vënë nën hetim për vrasjen e shqiptarit Artin Avrami, ngjarje e ndodhur më 25 janar të këtij viti. Bashkëpunëtori i Agjencisë AlbLajme, ka bërë të ditur se, vendimi është marrë nga prokurori i … Vazhdoni leximin