//
po lexoni...
AlbLajme

Kush janë më të kërkuarit nga policia shqiptare

Duket se Interpol Tirana dhe zyra qendrore e Interpolit në Lion të Francës kanë shkëmbyer informacione korrekte mes tyre duke krijuar edhe marrëdhënie të mira mes tyre. Pikërisht kjo zyrë ka publikuar sot listën e 352 shqiptarëve që janë të kërkuar në të gjithë botën. Në faqe zyrtare të kësaj zyre janë botuar të gjitha të dhënat për shqiptarët e kërkuar nga emri, mbiemri, pseudonimi, i tyre, mosha, gjatësia, data dhe vendi ku është lëshuar fleta e arrestit si dhe ngjyra e syve dhe ngjyra e flokëve. Gjithashtu në këtë faqe janë botuar edhe fotot e reja të personave të kërkuar nga drejtësia shqiptare, por edhe nga ato të shteteve të huaja. Disa nga personazhet e krimit që janë të regjistruara me stilolaps të zi në dosjet e policisë janë nga Altin Arapi, Orik Shyti të cilësuarit si anëtar të organizatës “Hakmarrja për Drejtësi”. Duke vazhduar me tej me Plaurent Dervishi, skeda e të cilit është edhe në zyrat e FBI. Artan Sulstarovën, përveçse është i kërkuar nga policia e vendit tonë, për shqiptarin ekziston edhe një fletë arresti nga drejtësia amerikane. Por mes tyre janë edhe shqiptarë të tjerë në dosjet penale të tyre ekzistojnë dy fletë arreste apo edhe dënime nga dy shtete. Ndërkohë kësaj liste të gjatë të personave të kërkuar ditët e fundit është fshirë Dritan Dajti, i cili është arrestuar 13 ditë më parë në Durrës. Ndërsa për të tjerët mbetet vetëm bashkëpunimi i drejtësisë shqiptare më ato të vendeve të huaja ku realizohet edhe arrestimi.

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: