//
po lexoni...
AlbLajme

Mitingu i PS-së, nis ndërtimi i skenës para Kryeministrisë

TIRANE – Drejtues dhe simpatizantë të PS dhe aleatëve të tyre të majtë, kanë nisur punën për ngritjen e skenës para Kryeministrisë, ku sonte në ora 20.00 është njoftuar zhvillimin i mitingut të tyre përmbyllës së fushatës elektorale. Pajisjet janë futur në këmbë, pasi ende segmenti kryesor i Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” nga kryqëzimi përbri Piramidës deri përballë Kryeministrisë dhe Kryesisë së Kuvendit, vazhdon të mbetet i bllokuar.

Policia ka vendour karroatrecë dhe mjete të tjera të rënda, ndërsa trafiku devijohet në drejtime të tjera. Situata mund të tensionohet, pasi përfaqësues të PS do tentojnë të largojnë bllokadën, për të futur pajisjet e fonisë. Policia ngulmon se leja është dhënë vetëm për Sheshin “Nënë Tereza”. Nga mbrëmë në darkë dhe sot në mëngjes, përveç liderëve kryesorë të PS dhe partive aleate, për të verifikuar situatën, aty kanë mbërritur edhe ambasadori Bosh si dhe ai amerikan, Uidhërs.

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: