//
po lexoni...
AlbLajme

Parashikimi i motit per ditet ne vazhdim

TIRANE – Vendi yne do te ndikohet nga fusha barike e periferise se presionit te ulet me qender ne detin Mesdhe. Masat ajrore jane relativisht te paqendrueshme .Vijne relativisht te lageta dhe te ftohta. Moti do te jete me vranesira te dendura shoqeruar me rreshje shiu dhe debore deri ne oert e para te mengjesit , ku ne mesdite dhe vazhdim presim permisim te kushteve te motit dhe pakesimin e vranesirave.

Zona Veriore
Moti do te jete me vranesira te dendura shoqeruar me rreshje shiu dhe debore .Ku paqendrueshmeria do te vazhdoje deri ne mesdite

Zona Qendrore
Moti do te jete me vranesira te dendura shoqeruar me rreshje shiu . Debore ne lartesimbi 300 m . Presim permisim te konditave te motit ne mesdite

Zona Jugore
Moti do te jete me vranesira te dendura shoqeruar me rreshje shiu dhe debore lokale ne lartesi 300 m . ne mesdite presim permiresim te konditave te motit e.
Era do te fryje Verilindje-Juglindje 10 m/sek. Valezimi deri 5 balle.

Temperaturat
Zonat malore -4/ 6
Zonat e uleta -2/ 11
Zonat bregdetare 3/ 12

Advertisements

Diskutim

4 mendime mbi “Parashikimi i motit per ditet ne vazhdim

 1. deri me tasht moti ka qene shum keq shi ju lutemi na rritni motin per ne shqiperi na domi bigggg brother 3

  Postuar nga domenika | 20 Prill 2010, 23:13
 2. moti eshte shum keq nuk dim qte bejme duhet te pastrojme por ishalla ndriqet tung ju dua shum nga rrezarta xhaferi korish

  Postuar nga rrezarta | 20 Prill 2010, 23:13
 3. qa me bo moree ncnc. puna e zottit qa t’vjen prej zotit mirseardht. kjo pun eshte ndor tzotit i kofshum fal ti.. ju pershendes…?????

  Postuar nga ????? | 21 Qershor 2010, 23:13
 4. BUKUR

  Postuar nga gerti | 12 Maj 2011, 23:13

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: