//
po lexoni...
AlbLajme

Policia: Ja numrat telefonik të Policisë së Tiranës ku mund të denonconi

TIRANE – Strukturat e Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë, duke i kushtuar një vëmendje të veçantë në funksion të shërbimit dhe dhënies ndihmë ndaj qytetarëve, publikon edhe një herë, duke vënë në dispozicion numrat telefonik për të informuar për probleme apo incidente të ndryshme.
Në këtë konteks, ftojmë qytetarët nëse mund të ndodhen përpara një situate emergjente të denoncojnë pranë organeve të Policisë, në rastet e vjedhjeve apo grabitjeve etj, në mënyrë që policia të marrë masa të shpejta për kapjen e autorëve dhe vënien e tyre përpara organeve të drejtësisë.
Një kontribut për kapjen e personave në kërkim ka dhënë edhe komuniteti, i cili në vazhdimësi ka mbështetur strukturat policore dhe ka bashkëpunuar me t?o dhe përmes telefonatave në numrin publik 129.
Ndërkohë, për ç’do pa drejtësisë të vërejtur nga punonjësit e policisë, ju mund të denonconi në zyrat e Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm, pranë Drejtorisë së Policisë së Qarkut Tiranë.
Për t’ju ardhur në ndihmë, Policia e Tiranës ripublikon numrat telefonik të Komisariateve të Policisë, që ajo ka juridiksion.
Drejtoria e Policisë së Qarkut Tiranë : 129 ( pa pagesë ); Salla Operative 22 81 52; 24 83 33; Zyra e Marrëdhënieve me Publikun & Mediet tel & fax 23 57 40
Komisariati i Policisë Nr. 1: Numër telefoni (fiks) 224445; Rajoni i Policisë në
“Qytetin Studenti”, me numër telefoni 34 62 31
Komisariati i Policisë Nr. 2: Numër telefoni (fiks) 22 33 22 ; Rajoni i Policisë Vorë, me numër telefoni (fiks) 60 04 64
Komisariati i Policisë Nr. 3: Numër telefoni (fiks) 22 45 29. Në përbërje të tij është Posta e Policisë së Universitetit Bujqësor dhe Reparti i Policisë Laprakë, me numër telefoni (fiks) 35 77 56 ;
Komisariati i Policisë Nr. 4: Numër telefoni 36 68 26 ; 3314
Komisariati i Policisë Nr. 5: Numër telefoni 20 01 82
Komisariati i Policisë Nr. 6: Numër telefoni (fiks) 35 18 90
Komisariati i Policisë Rrugore : Numër telefoni 22 68 01 dhe 126 (pa pagesë); 3234
Komisariati i Policisë Rinas : Numër telefoni (fiks) 36 59 13 ; 3680
Komisariati i Policisë së Objekteve : Numër telefoni 22 68 01 ; 3232
Komisariati i Policisë Kavajë : 055443723; Rajoni i Policisë Rrogozhinë 05772070,
Posta e Policisë Golem 05 79 22 273

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: