//
po lexoni...
AlbLajme

Ndeshjet e Superligës, rezultatet dhe renditja

dinamo-bylis

TIRANE – Pas ndeshjeve të javës së 22-të është mbyllur edhe faza e dytë e kampionatit shqiptar të futbollit. Vllaznia dhe Tirana kryesojnë me pikë të barabarta Superligën. Në vendin e tretë ndodhet Dinamo e cila është vetëm 3 pikë larg kreut të renditjes. Në fundin e tabelës Lushnja dhe Bylis rrezikojnë rënien nga kategoria, pasi janë 4 pikë vendin të 10-të.

Ndeshjet e javës së 20-të të Superligës:

Dinamo Bylis 5-1

Shënues: Plaku 6′ 88’, Sefa 49′, 80′, Bakaj 50’/ K.Dalipi 42′

Teuta Vllaznia 4-0

Shënues: Vila 26’, Mile 78′, Hysa 88’/Ahmeti 89′

Shkumbini Flamurtari 2-1

Shënues: Deliovski 61’/Turdiu 76’/ Galica 42’

Besa Apolonia 2-1

Shënues: Nana 84′, Fortunat 86’/ Hadjibulic 6’

Elbasani Partizani 0-1

Shënues: Bega 31′

Lushnja Tirana 0-0

Renditja e Superligës pas javës së 22-të

Skuadra N F B H Gola P

Vllaznia 22 12 5 5 31-20 41

Tirana 22 11 8 3 34-17 41

Dinamo 22 10 8 4 32-19 38

Shkumbini 22 10 6 6 24-20 36

Besa 22 9 5 8 22-24 32

Teuta 22 7 8 7 25-19 29

Flamurtari 22 6 7 9 16-19 25

Elbasani 22 5 10 7 16-18 25

Partizani 22 6 7 9 16-21 25

Apolonia 22 7 3 12 23-31 24

Bylis 22 5 5 12 17-33 20

Lushnja 22 4 7 11 14-26 19

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: