//
po lexoni...
AlbLajme

Arrestohet në pub Keçi, i kërkuar në Itali për trafik droge

TIRANE – Arrestohet në një prej lokaleve te Tiranes një person i shpallur në kërkim ndërkombëtar. Afrim Keci, 38 vjeç, përfundoi ne pranga, pasi ishte i dënuar nga drejtësia italiane për trafik droge.
Keci ishte i shpallur fajtor nga Gjykata e Pizës dhe duhet të vuajë 14 vjet heqje lirie.
Ndërkohë ai është arrestuar dhe një herë më parë në Durrës me disa persona të tjerë.
Të arrestuarit të dënuar me vendim të formës së prerë ne Itali janë vëllezërit Alzan dhe Astrit Keçi si dhe kushërinjtë e tyre Emiliano dhe Afrim Keçi. Forcat e policisë së Durrësit ekzekutuan urdhër arrestet e lëshuara nga prokuroria me kërkese te autoriteteve gjyqësore Italiane.
Personat e prangosur ishin dënuar për trafik droge nga 7-14 vjet burg. Ata do te vuajnë ne burgjet shqiptare dënimin e dhënë nga gjykata italiane.

Advertisements

Diskutim

Ende pa komente.

Lini një Përgjigje

Plotësoni më poshtë të dhënat tuaja ose klikoni mbi një nga ikonat për hyrje:

Stema e WordPress.com-it

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj WordPress.com. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Google+

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Google+. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Twitter-i

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Twitter. Dilni /  Ndryshoje )

Foto Facebook-u

Po komentoni duke përdorur llogarinë tuaj Facebook. Dilni /  Ndryshoje )

w

Po lidhet me %s

Këtë e pëlqejnë %d blogues: